Ismét jelentkezek. :)
Sokan ismerik az angol SimSig nevű játékot, mely szintén egy profi forgalomirányító-szimulátor. Igen, az angolok is tudnak alkotni nagyokat. A hivatalos honlap a SimSig.co.uk címen található, ám létezik magyar fanszájt is.
Ez a játék gyakorlatilag az angol IECC-t dolgozza fel, ami nálunk KöFi (Központi Forgalomirányítás) alatt lenne címezve. A jelzőkön a jelzések megfelelnek az angol sematikus jelzésképeknek, a vonatok összeállítása, hossza, típusa is a helyi viszonyokat tükrözi.
Eddig négy régióból készültek "Signalbox"-ok, melyek
- Észak-London
- Nyugat-Anglia
- Belső-Anglia
- Dél-London
körzetekben találhatóak. Az egyes központok régión belül általában kapcsolhatóak is egymáshoz. Így például interneten akár négy-öt irányítóközpont is tud egyszerre játszani, tudnak egymásnak vonatokat küldeni, üzengetni. Ám ha túl nehéz egy embernek egy pálya, akkor akár egy signalboxban is lehet több irányító.
Háromféle szimulációs alap létezik. A legrégebbi (pl. Waterloo) még csak teljes képernyőn játszható, kevesebb szolgálatást nyújt a játékosoknak. Eggyel fiatalabb verzió például a NLL, amin több szolgáltatást vehetünk igénybe, és akár ablakban is játszhatjuk. A legfrissebb verziók az úgynevezett "scrolly" szimulációk, melyeknél a pályát nem képernyőkön láthatjuk, hanem egy hosszú sávon, melyet egy görgővel irányíthatunk. Ezek a simek már képesek a több monitoros üzemet is kezelni, azaz több kezelőképernyőt is bekapcsolhatunk. Különbségek vannak még az egymáshoz való kapcsolódásban is (portok, módok, stb.)
Kezelése egyszerű. Rákattintunk az állítani kívánt jelzőre (kezdőjelző), utána pedig a céljelzőre kattintunk. Ekkor ha minden feltétel (megcsúszási vágányút, váltók, stb.) adott, beáll a vágányutunk. Visszavételük egyszerű, csak kattintsunk rájuk jobb gombbal. A váltókat is egyszerűen állíthatjuk, csupán klikkeljünk rá. Ekkor átáll a váltó. A váltót egyénileg le is zárhatjuk egyszeres kattintással.
A további bejegyzésekben (remélhetőleg gyakrabban) a King's Cross szimulációról fogok írni.